DRAGO entertainment prezentuje materiały z Winter Survival Simulator

Nowy gameplay trailer i demo projektu już dostępne na Festiwalu Gier Steam!

DRAGO entertainment, producent gier wideo z rodziny Movie Games, udostępnił nową wersję gameplay trailera autorskiego tytułu – Winter Survival Simulator. Wideo przedstawia zadania, jakie będą czekały na graczy w przygodzie inspirowanej wyprawami Marka Kamińskiego, znanego podróżnika i pierwszego zdobywcy obu biegunów Ziemi. Od dziś, podczas rozpoczynającego się Festiwalu Gier Steam, dostępne jest też demo gry umożliwiające niespełna godzinną rozgrywkę w górach Mount Washington w USA. Premiera symulatora przetrwania pojawi się na rynku w 2021 roku.

Przygoda w Winter Survival Simulator umożliwia graczom wyczerpującą wędrówkę po parku stanowym w USA wśród wzgórz Mount Washington. – Chcieliśmy stworzyć tytuł, który odda klimat wyprawy w często trudnych i nieprzewidywalnych warunkach górskich. Taki będzie Winter Survival Simulator. Gracze mają już okazję zapoznać się z najnowszym trailerem gry. Zachęcamy do śledzenia naszej strony i kanałów social media.– mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment. – Nowy gameplay to nie wszystkie niespodzianki dla graczy. Od dziś, w ramach rozpoczynającej się edycji Festiwalu Gier Steam, udostępniamy także demo naszej produkcji. Mimo, że od zapowiedzi naszego projektu minęło niewiele czasu, społeczność wokół gry buduje się w rewelacyjnym tempie. Liczymy na to, że Festiwal umożliwi naszej produkcji pozyskanie nowej grupy fanów. – dodaje.

Krakowskie studio zaprosiło do współpracy przy projekcie Winter Survival Simulator znanego podróżnika i zdobywcę obu biegunów Ziemi – Marka Kamińskiego. Jego ekspertyza ma zapewnić graczom realistyczne podejście do przetrwania w warunkach ekstremalnego mrozu, głodu i wyczerpania. – Projekt został wzbogacony dynamicznym systemem zmiany pogody. Jednak nie tylko ona będzie wyzwaniem stojącym przed graczami. Okolice Góry Waszyngtona zamieszkuje także drapieżna fauna. Bohater niejednokrotnie będzie musiał się zmierzyć z niedźwiedziem czy wilkiem. By poznać terytoria łowieckie drapieżników, gracz będzie musiał szybko nauczyć się rozpoznawać ich ślady i omijać niebezpieczne miejsca. Każdy kolejny krok musi być dokładnie zaplanowany, by dotrzeć do odległej leśniczówki, z której dopiero będzie można wezwać pomoc – komentuje Lucjan Mikociak.

W Winter Survival Simulator bohater będzie zdany tylko na siebie, a nieobliczalne górskie warunki będą utrudniały szczęśliwe zakończenie rozgrywki. Do zadań gracza będzie należało m.in. roztapianie śniegu, polowanie, rozpalanie ognia, budowanie schronienia czy wspinanie po stromych urwiskach skalnych, a to wszystko bez specjalistycznego sprzętu.

Prace nad tytułem wspiera Movie Games, które pełni rolę wydawcy Winter Survival Simulator.

DRAGO entertainment obecnie buduje silną wishlistę autorskich tytułów. Wśród nich jest kilka symulatorów oraz średniobudżetowa gra typu FPS/survival – Red Frost. W styczniu br. DRAGO entertainment złożyło do Giełdy Papierów Wartościowych Dokument Informacyjny, w związku z planami dołączenia do grona spółek publicznych. Krakowskie studio liczy na debiut na NewConnect w pierwszym półroczu br.

Link do dema gry:

Winter Survival Simulator na Steam (steampowered.com) https://store.steampowered.com/app/1394960/Winter_Survival_Simulator/

Social Media:

Facebook: Winter Survival Simulator | Facebook

https://www.facebook.com/wintersurvivalsimulator

Instagram: Winter Survival Simulator (@wintersurvivalsimulator) • Zdjęcia i filmy na Instagramie – https://www.instagram.com/wintersurvivalsimulator/

Nowy trailer gry: Winter Survival Simulator New Trailer – YouTube

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=XkyA-D1h73c&feature=youtu.be

***

O spółce:

DRAGO entertainment SA, powstało w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad kilkoma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Robert Kocjan
Polecamy

Powiązane Artykuły