Walcz ze stresem

Jest bardzo groźny dla zdrowia, a niestety, coraz więcej kobiet spotyka go na swojej drodze. Stres, bo o nim mowa, można pokonać w prosty sposób

Uczeni amerykańscy opracowali skalę pomiaru najbardziej stresujących wydarzeń, punktując je od 100 (najbardziej stresujące) w dół. Oto, co najbardziej stresuje ludzi.
*śmierć małżonka – 100
*rozwód – 73
*separacja – 65
*obrażenia lub choroba własna – 53
*zawarcie małżeństwa – 50
*wyrzucenie z pracy – 47
*zmiana zawodu – 36
*kłótnia małżeńska – 35
*wysoki zastaw hipoteczny – 31
*kłopoty z szefem – 23
*zmiana miejsca zamieszkania – 20
*zmiana w życiu towarzyskim – 8

Ćwiczenia to relaks
Ćwiczenia fizyczne to skuteczne lekarstwo na stres. Badania pokazują, że ludzie po 30 minutach na bieżni mają o wiele lepsze wyniki w testach mierzących pozytywne zmiany w aktywności ich umysłu. Jeśli mężczyzna może w ciągu dnia zrobić tylko jedną rzecz dla siebie – powinny być to ćwiczenia. Jeśli brakuje czasu na odwiedzanie siłowni, w zamian można sobie zafundować 30 minut spaceru energicznym krokiem lub kilkuminutową przerwę w pracy i… przebiec się po schodach. Pokonanie schodami kilku pięter ożywi organizm i pomoże złagodzić stres.

Dobroczynny sen
Bezsenność to najczęstszy efekt nadmiernego stresu. Dotyka ona ok. 30 proc. dorosłych Polaków i aż 90 proc. ludzi powyżej 60. roku życia. Żeby uniknąć złego samopoczucia i zmęczenia należy pamiętać o kilku rzeczach. Zdrowy sen to najlepszy sposób na odstresowanie organizmu. Powinien trwać 7 – 8 godzin. Czas zasypiania nie powinien przekraczać 30 minut. Spać należy w pomieszczeniu wywietrzonym, cichym i ciemnym. Ważne, aby nie pić alkoholu i nie objadać się przed pójściem do łóżka, tak, żeby podczas snu odpoczywał cały organizm.

EP

Redakcja Magazynu
Polecamy

Powiązane Artykuły