Relaks dla duszy i ciała

Wypoczynek, relaks dla duszy i ciała, a także zabiegi, które sprawią, że poczujemy się błogo. Ci, którzy chcą dać swojemu ciału chwilę wytchnienia i zapewnić mu to, co najlepsze z pewnością powinni zawitać Centrum Medical SPA w Racławicach. Czas biegnie tam zdecydowanie wolniej…

Najpierw sauna

Po ciężkim i stresującym tygodniu oraz wielu obowiązkach warto postawić na wypoczynek. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej będzie nam z nową energią podejść do kolejnych wyzwań. Na dobry początek warto postawić na saunę i rytuały z nią związane. Saunowanie to nic innego jak przebywanie w pomieszczeniu o wysokiej temperaturze i wysokiej lub niskiej wilgotności powoduje szereg dobroczynnych działań dla skóry i ciała. To jednak nie wszystko. Podczas takiego wypoczynku można również skorzystać z wielu kosmetyków pielęgnacyjnych, które są przeznaczone specjalnie do sauny.

Ci, którzy mają problemy z suchymi czy osłabionymi włosami mogą np. postawić na regeneracyjne maski, dzięki którym ich włosy zostaną nawilżone i na nowo staną się piękne.

To właśnie w saunie możemy także popracować nad wyglądem swojego ciała i pomóc mu w pozbyciu się martwych komórek ciała. Odpoczywając wystarczy wetrzeć w swoje ciało sole peelingowe, dzięki którym pory skóry zostaną oczyszczone, ukrwienie będzie pobudzone, a skóra miękka i gładka.

4

W Centrum SPA Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA  w Racławicach dodatkowo możemy się oddać pod opiekę wykwalifikowanego saunamistrza. To on sprawi, że zyskamy jeszcze większą przyjemność z przebywania w saunie. Wykorzystując ręcznik rozprowadza on gorące powietrze po wnętrzu sauny, a przy okazji wykorzystuje przy tym wybrane aromaty. Aromaty oraz sztuka poruszania przez niego ręcznikiem dają nam unikalny pokaz, dzięki którym przeniesiemy się w inne miejsce, a nasze zmysły zostaną mocno pobudzone. Po intensywnym schłodzeniu możemy liczyć na uspokajające poczucie relaksu, które towarzyszy nam jeszcze długo po zakończeniu rytuału.

5

Rytuały, które pozwalają nam podróżować

To jednak dopiero początek podróży, które czekają nas dzięki momentom spędzonym w Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA. Ci, którzy lubią dalekie wyprawy z pewnością skorzystają z pakietów, które łączą się z rytuałami typowymi dla dalekich krajów. Chętni mogą np. przenieść się na Hawaje, a wszystko dzięki tropikalnemu masażowi, który łączy się z kąpielą w Kapsule SPA. Relaks i niezwykły klimat gwarantuje również  pobyt w Hotelu połączony z zabiegami w klimacie hinduskich masaży i kąpieli.

Osobom oczekującym pobudzenia spodoba się z pewnością Tajskie Day SPA, podczas którego można doświadczyć pobudzających zabiegów z pogranicza akupresury, jogi, rozciągania i refleksologii. Aby odzyskać natomiast wewnętrzną harmonię warto się oddać zabiegom pochodzącym z indyjskiej tradycji Ayrwedy.

Rehabilitacja – ważna sprawa!

Na odrobinę relaksu i poprawę samopoczucia mogą liczyć również ci, którzy na co dzień borykają się z różnymi problemami ruchowymi. W Centrum Medical SPA Hotelu Mercure Racławice Dosłońce Conference & SPA  w Racławicach organizowane są turnusy rehabilitacyjne, podczas których osoby z problemami narządów ruchu i kręgosłupa, układu krążenia, dolegliwościami skórnymi i schorzeniami reumatycznymi mogą liczyć na profesjonalną pomoc specjalistów.

Więcej informacji na: http://dosloncespa.pl/

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły