Przemysław Norbert Jędrzejewski: Sport i informatyka to moje pasje

Przemysław Norbert Jędrzejewski reprezentujący firmę IT Timing dziś opowie o tym, jak się zaczęła jego działalność w świecie komputerów i sportu, ale też o tym, jak warto dbać o swój komputer każdego dnia, przy bieżącym użytkowaniu.

Proszę opowiedzieć o swojej działalności, jak to się zaczęło. Skąd u Pana zainteresowanie informatyką i sportem?

Przemysław Norbert Jędrzejewski, firma IT Timing: W wieku 15 lat zostałem przez mojego tatę zaprowadzony na stadion wtedy ówczesnej Skry na zawody. Mój tata jest od wielu lat sędzią lekkoatletycznym. Z roku na rok coraz więcej czerpałem z sędziowania i tak po około 15 latach sędziowania zacząłem robić pomiar czasu oraz przygotowywać zawody pod kątem technicznym. Można powiedzieć, że to sprawiło, że robię teraz to co lubię a to chyba ważne. Oczywiście, przy okazji sportu, moją pierwszą pracą była przygoda w serwisie komputerowym. Tam nauczyłem się podstaw i „złapałem bakcyla”.

Dzięki temu dziś mogę połączyć te dwie rzeczy w coś, co sprawia mi przyjemność i można powiedzieć jest moją pasją.

Czy są sportowcy, których Pan poznał i szczególnie ceni?

Przez te wszystkie lata spotkałem całą plejadę naszych wspaniałych sportowców, niektórych poznałem lepiej, z innymi nie miałem kontaktu, ale szczególnie mogę przytoczyć przykład bardzo sympatycznego oraz skromnego Piotra Małachowskiego, dla przypomnienia, to nasz wielokrotny Mistrz. Człowiek wielu sukcesów i wyciskacz łez wzruszenia i radości.

Trzeba również wspomnieć o naszej „nowej” nadziei polskiej lekkoatletyki czyli Adrianie Sułek, która mimo młodego wieku już osiąga piękne rezultaty i na pewno nie raz będziemy na zawodach słuchać Mazurka Dąbrowskiego dzięki niej.

Na sport nigdy nie jest za późno a na poparcie tej tezy niech świadczy to, że wśród znajomych mam tzw. Mastersa czyli zawodnika, który po skończonej karierze na poziomie seniora może startować nawet, gdy osiągnie wiek 90 lat. Jakub Adamczyk mimo tego, że już nie walczy, wśród seniorów pokonuje swój „koronny” dystans 400 m. przez płotki coraz szybciej i co roku poprawia Rekord Polski. Przypomnę, że w 2015 roku w wieku 35 lat został Mistrzem Świata Weteranów. A przy okazji wspaniały człowiek, który od swojego Ojca poprzez siebie a skończywszy na synu przenosi zamiłowanie do sportu.

Jest jeszcze wielu innych utalentowanych, dobrych sportowców. Natomiast nie zapominajmy o tych, którzy karierę zakończyli a również byli świetnymi zawodnikami.

Jakiej rady udzieliłby Pan młodym osobom, dopiero zaczynającym stawiać pierwsze, zawodowe kroki?

Chyba jedną z najważniejszych cech, której brakuje wielu ludziom i to nie tylko młodym, jest cierpliwość i pokora. Żyjemy w czasach, gdzie szybkość i bieg jest istotny, tylko pojawia się pytanie: „Po co ta pogoń? Za czym?”. Za pieniędzmi oczywiście, tylko później mamy problemy zdrowotne i inne konsekwencje tej pogoni… Dlatego jak się nie uda za pierwszym razem to nie poddawaj się, ucz się na błędach i wyciągaj wnioski.

Na co powinniśmy zwracać uwagę przy codziennym użytkowaniu komputera?

Przede wszystkim, z roku na rok jest coraz więcej różnych sposobów na to, aby pozbawić nas np. pieniędzy z konta, dlatego sprawdzajmy podejrzane maile od kogo są, nie otwierajmy dziwnych załączników i nie wierzmy w specjalnie przygotowane okazje od „wuja z ameryki” albo nagle ktoś chce nam oddać fortunę. Przestępcy są coraz bardziej wyrafinowani więc po prostu bądźmy czujni.

Co tydzień róbmy kopie zapasowe najważniejszych plików w komputerze. Urządzenia często się psują i może się okazać, że nie będziemy w stanie odzyskać naszych jakże cennych danych.

To samo tyczy się „czyszczenia” na dysku. Gdy sprzątamy mieszkanie to mamy czysto i to samo tyczy się komputera. Starajmy się to robić regularnie a komputer podziękuje nam dłuższą i komfortową pracą.

Po więcej informacji o działalności firmy IT Timing zapraszamy tutaj:

https://it-timing.eu/

Fot. Tomasz Kasjaniuk, KASTOMSPORT, archiwum własne

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły