Polska Misja Medyczna pomaga w strefie stanu wyjątkowego

Polska Misja Medyczna jest jedyną organizacją, której pracownicy są obecni na terenie objętym stanem wyjątkowym. Wolontariuszki współpracujące ze stowarzyszeniem dołączyły do białowieskiej placówki podlegającej szpitalowi w Hajnówce, do której trafiają migranci, którym udało się przedostać przez polską granicę.

W ramach współpracy, którą Polska Misja Medyczna nawiązała ze szpitalem w Hajnówce, przez ostatnie tygodnie prowadzony był nabór ratowników medycznych, pediatrów, internistów i specjalistów chorób zakaźnych, którzy mieli wesprzeć szpital i podlegające mu POZ w Czeremsze i Białowieży. Z kilkudziesięciu zgłoszeń wolontariuszy udało się wybrać osoby, które tydzień temu rozpoczęły współpracę i wzmocniły zespół medyczny, aby zapewnić wszystkim pacjentom stały dostęp do opieki w momencie zwiększonej liczby przyjęć do placówki. W najbliższych tygodniach wolontariusze będą pracować na miejscu w systemie rotacyjnym, w oparciu o bieżącą ocenę sytuacji i zapotrzebowania na personel.

W Gminnym Ośrodku Zdrowia w Białowieży pracują obecnie dwie wolontariuszki, które zostały tam skierowane przez dyrekcję szpitala w Hajnówce. Do placówki codziennie trafiają osoby, które wymagają pomocy medycznej. Najczęstsze przypadki związane są z wyziębieniem, otarciami, ranami do opatrzenia. Pacjenci w cięższym stanie są natomiast kierowani do szpitala w Hajnówce, jednak, jak podkreśla dyrekcja szpitala, są to pojedyncze osoby.

– Wolontariuszki zostały oddelegowane przez dyrekcję szpitala w Hajnówce do pracy w przychodni w Białowieży, która podlega pod szpital. Są pierwszymi medykami pracującym dla organizacji, którzy zostali wysłani do pracy w strefie stanu wyjątkowego. I tak naprawdę Polska Misja Medyczna jako pierwsza legalnie pracuje w strefie stanu wyjątkowego, właśnie w Białowieży – mówi Małgorzata Olasińska-Chart z Polskiej Misji Medycznej

Wciąż można dołączyć do zespołu wolontariuszy Polskiej Misji Medycznej.
Zgłoszenia medyków przyjmujemy na adres: sekretariat@pmm.org.pl oraz poprzez formularz dostępny pod adresem https://bit.ly/Formularz_medycy

Wesprzyj akcję Polskiej Misji Medycznej:
· przekaż darowiznę na oficjalnej zbiórce na Facebooku: https://bit.ly/GRANICA
· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444 z dopiskiem GRANICA
· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/chce-pomoc

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły