Nie ma jednej drogi

Kultura masowa w naszych głowach zakorzeniła pewne stereotypy człowieka sukcesu. Jak wygląda, czym jeździ, co robi w wolnym czasie, a nawet jaki zegarek nosi.

Podobnie jest z wizją samego sukcesu – to nie tylko komfort finansowy, ale konkretne osiągnięcia, ciągły rozwój i ciężka praca. Te wszystkie wyobrażenia rodzą się w naszych głowach nie przypadkiem i najpewniej każdy Czytelnik znajdzie w tej książce postać, która będzie przynajmniej bliska jego wyobrażeniom o człowieku sukcesu.

Jednak znacznie większą wartością serii wywiadów w „Skuteczny biznes, czyli… Gra o sukces” jest pokazanie, jak różne twarze ma sukces oraz jak różnymi drogami można do niego dojść. Pewnie, trudno wskazać przypadek, w którym dokonania pojawiają się same – to byłoby zbyt piękne! Powodzenie w biznesie to zawsze efekt determinacji, ambicji i codziennej pracy, nawet jeśli często okoliczności muszą sprzyjać. Natomiast nie istnieje jedynie słuszna droga dochodzenia do sukcesu, nawet do samego zrozumienia czym ten sukces dla każdego z nas jest.

Często wiele musimy się nauczyć, posmakować porażki, by móc wyciągnąć cenne wnioski i pójść dalej. Niekoniecznie tą samą drogą, którą planowaliśmy. Temu właśnie mają służyć przedstawione w książce sylwetki: zobrazowaniu drogi każdego z bohaterów do tego, co uznają za sukces. Oddajemy w Wasze ręce wachlarz fascynujących historii, w których bohaterowie odsłaniają nie tylko część swojej ścieżki do zawodowego spełnienia. Pokazują też swoje życie i tym lepiej dowodzą, że historia każdego sukcesu jest jedyna w swoim rodzaju. Życzę każdemu Czytelnikowi, by znalazł w lekturze inspirację dla siebie!

Michał Karaś

Redakcja Magazynu
Polecamy

Powiązane Artykuły