Garmin vívoactive HR

Nowy, multisportowy smartwatch vívoactive HR z GPS wykorzystuje technologię Garmin Elevate i mierzy tętno na nadgarstku. Funkcja monitorowania aktywności zlicza kroki, spalone kalorie, pokonane piętra oraz minuty intensywnego treningu. Szereg aplikacji sportowych wykorzystuje wbudowany moduł GPS, aby rejestrować parametry pieszych wędrówek, biegów, jazdy na rowerze, gry w golfa, wioślarstwa oraz jazdy na nartach czy snowboardzie. Optyczny pulsometr nieprzerwanie mierzy tętno i na tej podstawie precyzyjnie kalkuluje spalone kalorie oraz minuty intensywnego treningu. Ciekawą, nową funkcją jest Move IQ, która rozpoznaje rodzaj wykonywanej aktywności i odpowiednio ją rejestruje.

„W porównaniu do swojego poprzednika, nowy vívoactive HR wzbogacony został o pomiar tętna na nadgarstku oraz wysokościomierz barometryczny, aby rejestrować jeszcze więcej parametrów aktywności” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Smartwatch vívoactive HR wychwyci każdy wysiłek, od wchodzenia po schodach w biurze do wieczornego joggingu.”

Monitorowanie dziennej aktywności
Nie musimy już zakładać dodatkowego czujnika na klatkę piersiową, bo smartwatch vívoactive HR wykorzystuje technologię Garmin Elevate i mierzy tętno na nadgarstku. Robi to bezustannie, również poza treningami. Dane tętna pozwalają precyzyjnie obliczać liczbę spalonych kalorii i minut intensywnego treningu. Dotykowy wyświetlacz Garmin Chroma jest doskonale czytelny nawet w pełnym słońcu, dzięki czemu cały czas możemy  kontrolować swoje postępy.

Wbudowane aplikacje sportowe

Bieg – wbudowany GPS i akcelerometr umożliwiają monitorowanie treningów na zewnątrz oraz w pomieszczeniu. Smartwatch wyposażony jest w funkcje Auto Lap, Auto Pause, zapewnia alerty wibracyjne dla ustalonego poziomu tętna, tempa, treningów interwałowych i innych. Rejestruje parametry dystansu, czasu, tempa, spalonych kalorii i tętna.

Rower – aplikacja do jazdy na rowerze jest kompatybilna z czujnikiem prędkości i kadencji, a także inteligentnym oświetleniem i radarem rowerowym Varia (sprzedawane osobno).

Pływanie na basenie – vívoactive HR rejestruje dystans całkowity i interwału, tempo, liczbę ruchów, styl pływacki i wiele innych. Aplikacja do pływania oblicza efektywność pływania, korzystając ze wskaźnika SWOLF, który jest sumą czasu i liczby ruchów wymaganych do przepłynięcia długości basenu.

Golf – aplikacja do gry w golfa dostarcza uproszczony widok greena, pomaga śledzić wyniki i określić, czy jesteś poniżej czy powyżej normy. Funkcja PinPointer ułatwia ustawienie się we właściwym kierunku, gdy nie widzisz greena.  W bazie Garmin dostępnych jest ponad 40 000 map pól golfowych z całego świata.

Wioślarstwo – aplikacja monitoruje tempo, łączny czas, dystans i ruchy, niezależnie czy wiosłujesz na otwartych wodach czy ćwiczysz w sali gimnastycznej.

Narciarstwo i snowboard – podczas jazdy na nartach lub desce smartwatch vívoactive HR mierzy prędkość 3D i dystans, uwzględniając nachylenie terenu. Co więcej, aplikacja liczy zjazdy i oferuje opcję włączenia funkcji Auto Pause, która automatycznie wstrzyma stoper, gdy zatrzymasz się na stoku.

Ciekawą nowością jest funkcja Garmin Move IQ, która rozpoznaje rodzaj wykonywanej aktywności. Na podstawie monitorowanych parametrów określa czy idziesz, biegniesz, jedziesz na rowerze, płyniesz czy trenujesz na maszynach eliptycznych. Użytkownicy mogą w łatwy sposób rejestrować swoje aktywności bez potrzeby włączania start/stop na zegarku.

Pełna łączność
Do ośmiu dni w trybie zegarka/ monitora aktywności (z ciągłym pomiarem tętna, bez GPS) lub do 13 godzin z funkcją GPS, smartwatch vívoactive HR wspiera Twoje aktywności i zapewnia pełną łączność. Po połączeniu z kompatybilnym smartfonem na ekranie odczytasz inteligentne powiadomienia, zobaczysz, kto do Ciebie dzwoni, sprawdzisz przychodzące wiadomości tekstowe, powiadomienia z kalendarza i inne. Na zegarku możesz również sprawdzić aktualne informacje o pogodzie, sterować muzyką z telefonu, kamerą sportową, zlokalizować smartfona oraz, korzystając z funkcji LiveTrack, umożliwić znajomym lub rodzinie śledzenie Twojego treningu w czasie rzeczywistym.

Smartwatch vívoactive HR jest kompatybilny z platformą Connect IQ, które daje nieograniczone możliwości personalizacji. Na platformie dostępne są bezpłatne aplikacje, widgety, tarcze zegarka i układy pól danych, dzięki którym możesz dopasować zegarek do swoich potrzeb.

W ciągu dnia smartwatch vívoactive HR automatycznie synchronizuje się ze sparowanym urządzeniem mobilnym poprzez aplikację Garmin Connect Mobile, dzięki czemu w każdym momencie możemy podejrzeć pełen obraz swoich aktywności. Na platformie można szczegółowo analizować treningi, sen, podejmować wyzwania, zdobywać odznaki i współzawodniczyć z innymi użytkownikami urządzeń sportowych Garmin. Garmin Insights to dostępne na platformie wskazówki treningowe i porady eksperckie, które pomagają osiągnąć zamierzony cel. Dowiesz się również jak wypadasz w porównaniu z innymi osobami, podobnymi do Ciebie, co może okazać się sporą motywacją.

Garmin vívoactive HR pojawi się w sprzedaży w Polsce w drugim kwartale 2016 r.

Piotr Sztompke
Polecamy

Powiązane Artykuły