Garmin HRM-Tri™ i HRM-Swim™ dla profesjonalistów!

Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. (NASDAQ: GRMN), prezentuje pierwsze w ofercie czujniki tętna przystosowane do pracy pod wodą, HRM-Tri dla triathlonistów i HRM-Swim dla pływaków. Dzięki smukłej i wygodnej obudowie pulsometry zapewniają minimalne opory ruchu w wodzie, a triatloniści i pływacy mogą korzystać z rozbudowanych danych treningowych. Pulsometry przechowują do 20 godzin zapisu tętna. Po wyjściu z wody zarejestrowane dane przekazują do kompatybilnego zegarka Garmin. Natomiast podczas jazdy na rowerze, biegu czy innych treningów poza wodą na bieżąco przesyłają informacje o tętnie do zegarka.

„Ostatniej jesieni zaprezentowaliśmy zegarek multisportowy Forerunner 920XT, nasz najbardziej zaawansowany produkt dla triatlonistów” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Pulsometry HRM-Tri i HRM-Swim uzupełniają go, wzbogacając trening o kolejne dane i pomagając osiągać wyznaczone cele”.
Swim
Zaprojektowany specjalnie dla triatlonistów HRM-Tri to najmniejszy i najlżejszy czujnik tętna firmy Garmin, rejestrujący dane o tętnie podczas każdego etapu zawodów. Pulsometr wyposażony jest w wygodny, regulowany pasek z zaokrąglonymi, miękkimi krawędziami i ukrytymi szwami, aby zapewnić maksimum komfortu. Czujnik ma wbudowany akcelerometr i podczas biegu dostarcza także parametry dynamiki biegu, takie jak rytm, odchylenie pionowe oraz czas kontaktu z podłożem.

Pulsometr do pływania HRM-Swim, dzięki specjalnemu paskowi nie ześlizguje się z ciała nawet gdy nie mamy na sobie pianki do triathlonu. Wytrzymała i smukła konstrukcja o obłych kształtach minimalizuje opory w wodzie. Czujnik rejestruje dane tętna pod wodą, a po pływaniu przekazuje je do kompatybilnego urządzenia. Gdy czujnik i zegarek nie znajdują się w wodzie (np. podczas odpoczynków), dane o tętnie są przesyłane na bieżąco.
Tri
Bateria (wymieniana przez użytkownika) działa do 10 miesięcy w modelu HRM-Tri i do 18 miesięcy w HRM-Swim. Po treningu lub zawodach użytkownik może dokładnie przeanalizować zarejestrowane tętno, korzystając z platformy Garmin Connect™ lub aplikacji Garmin Connect Mobile, gdzie użytkownicy bezpłatnie mogą zapisywać i planować treningi, dzielić się swoimi wynikami i udostępniać je w mediach społecznościowych. Platforma w przejrzysty sposób prezentuje parametry różnych aktywności, w przypadku pływania jest to m.in. tempo, styl pływacki, efektywność pływania (SWOLF), wykres tętna, mapa i wiele innych.

Robert Kocjan
Polecamy

Powiązane Artykuły