Człowiek wielu talentów

Broker ubezpieczeniowy to człowiek pełniący wiele funkcji, ale i posiadający równie dużo umiejętności. Zapotrzebowanie na ludzi mogących się nazwać brokerami wciąż nie maleje. Świadczy o tym również fakt, że powstają nawet kierunki studiów, na których mogą się oni uczyć pracy w zawodzie

Trzeba powiedzieć, że broker ubezpieczeniowy to człowiek, który nie tylko przygotowuje oferty ubezpieczeniowe dla klientów, doradza im czy pracuje jako marketer i negocjator, ale i specjalizuje się w przepisach prawnych i ekonomicznych. Te zdolności szlifować można również na studiach. Tematyka zajęć zazwyczaj obejmuje wszystkie aspekty działalności brokerskiej od podstaw zarządzania ryzykiem po organizacyjne i prawne zagadnienia funkcjonowania firmy brokerskiej. Pojawiają się informacje dotyczące prawa rynku ubezpieczeniowego w Polsce czy w Unii Europejskiej oraz ochrony danych osobowych. Studenci mogą również dowiedzieć się sporo o tym, jak wspomnianymi danymi osobowymi administrować.

Praca w tej branży musi się również wiązać z posiadaniem wiedzy na temat zarządzania ryzykiem w ubezpieczeniach, prowadzenia działalności gospodarczej, inwestycji na rynkach finansowych, likwidacji szkód, ubezpieczania flot samochodowych czy korporacyjnych ubezpieczeń majątkowych, a nawet marketingu. Broker ubezpieczeniowy to zatem człowiek, który ma głowę na karku. Do tego dochodzą jeszcze cechy osobowości. Taka osoba musi być przede wszystkim otwarta na kontakt z klientem i cenić sobie mobilność.

Zawód wydaje się być przyszłościowy, gdyż coraz częściej ludzie szukając najlepszego ubezpieczenia zwracają się o pomoc do specjalistów. Dzięki nim nie muszą przeglądać setek ofert poszczególnych organizacji, wystarczy tylko zaufanie i dobry broker ubezpieczeniowy.

Źródło: www.prasoweinfo.pl

Ela Makos

Autor

Ela Makos

Polecamy

Powiązane Artykuły