„Dzienniki więzienne” – lord Archer wspomina odsiadkę

Kiedy Jeffrey Archer, polityk i jeden z najpopularniejszych obecnie pisarzy angielskich na świecie, został skazany w 2001 roku na cztery lata więzienia za krzywoprzysięstwo i utrudnianie pracy wymiaru sprawiedliwości, emocjonował się tym cały kraj…

dzienniki więzienneLord, który wprost z londyńskich salonów trafia za kratki. Uznany polityk, który okazuje się skandalistą. A ponieważ prasa patrzy na ręce służbom więziennym, te – chcąc uniknąć oskarżeń o zbyt pobłażliwe traktowanie sławnego skazanego – umieszczają go w o wiele surowszych warunkach, niż na to zasłużył.

Skandal, proces i uwięzienie ostatecznie zakończyły jego karierę polityczną, ale nie pisarską. Umieszczony między skazanymi za morderstwa, działalność mafijną i handel narkotykami, Archer znajduje ukojenie w niezwykle skrupulatnym zapisie pobytu w więzieniu. Pierwszy tom Dzienników ukazuje się jeszcze w 2002 roku i wywołuje sensację. Każdy chce wiedzieć, co się dzieje z Archerem za kratkami.

Dzienniki więzienne Jeffreya Archera to dokładny zapis – początkowo dzień po dniu, potem rzadszy – jego pobytu w więzieniu (2001-2003). To jedyna pozycja reprezentująca literaturę faktu pośród bogatej twórczości literackiej tego autora. Dom Wydawniczy Rebis sprawia fanom dobrej, wnikliwej literatuy nie lada niespodziankę i publikuje w jednym wydawnictwie wszystkie trzy tomy dzienników.

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły