Sudan potrzebuje Twojej pomocy!

Sudan głoduje! Trwa wyścig z czasem. Musimy zdążyć z transportem żywności i leków przed rozpoczęciem pory deszczowej. Każda Wasza wpłata to konkretna pomoc dla wspieranego przez PCPM Centrum Dożywiania w Gordhim w Sudanie Południowym.

Centrum Dożywiania w Gordhim niesie pomoc niedożywionym dzieciom. Każdego dnia do ośrodka trafiają maluchy wymagające specjalistycznej pomocy. Jednym z nich jest mały Amet, którego widzicie na załączonym zdjęciu.

– Aby pomóc skutecznie w Centrum Dożywiania w Gordhim, musimy kupić minimum 8, a najlepiej ponad 20 ton żywności dla głodujących dzieci i leków – wylicza dr Wojciech Wilk, prezes Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Mieszanka sojowo-kukurydziana, batony wysokoenergetyczne i pasta z orzeszków ziemnych z dodatkiem oleju roślinnego, mleka w proszku, witamin i składników mineralnych (tzw. plumpy’nut) to żywność ratująca życie, ale też najłatwiejsza w transporcie. – Konwój z Nairobi musi ruszyć przed 15 marca, żeby dotrzeć na miejsce na czas – wyjaśnia dr Wilk. – Transport, który planujemy możliwy będzie tylko przed rozpoczęciem pory deszczowej. Później ulewne deszcze rozmyją drogi – dodaje szef PCPM. Dlatego prosimy o każdą wpłatę i udostępnianie zbiórki.

Zbiórka na Facebooku: https://www.facebook.com/donate/296294761046138/2120453281366975/

MOŻESZ PRZEKAZAĆ WPŁATĘ NA KONTO FUNDACJI PCPM:
18 1140 1010 0000 5228 6800 1001 z dopiskiem: Sudan Południowy

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj: https://pcpm.org.pl/wesprzyj-pcpm/pomoz-ofiarom-glodu-sudan-poludniowy

#SudanGłoduje

NAJNOWSZA PL

Robert Kocjan
Polecamy

Powiązane Artykuły