Pracownicy Grupy Meblowej Szynaka zbudowali rower z drewna o nazwie SPEEDSTARONE

SpeedStarOne – rower z drewna wykonany przez pracowników Grupy Meblowej Szynaka został finalistą czwartej edycji konkursu organizowanego przez Koło Naukowe Technologów Drewna Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Celem konkursu była promocja drewna jako materiału konstrukcyjnego oraz krzewienie kultury technicznej i zdrowego stylu życia wśród młodzieży i dorosłych.

Droga od koncepcji do wykonania była długa, ale zakończona ogromnym sukcesem. Prace nad projektem, układanie wszystkiego w głowach, obliczenia wytrzymałościowe, dobór odpowiednich materiałów i sama realizacja trwały prawie 3 miesiące. Aby sprostać tak odpowiedzialnemu zadaniu pracownicy PPUHIE Szynaka i Szynaka Meble z Lubawy na każdym etapie musieli wykazać się wybitnymi umiejętnościami rzemieślniczymi oraz ogromną wiedzą techniczną. Dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy, powstał zupełnie niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju rower wykonany praktycznie w całości z drewna. Drewniana rama, koła, kierownica, a nawet siedzisko sprawiły, że powstał jednoślad o niepowtarzalnym kształcie i designie. Ważący zaledwie 33 kilogramy rower to nie tylko wyjątkowy środek transportu, ale wręcz prawdziwe dzieło minimalistycznej sztuki. Jak twierdzą jego Twórcy SeedStarOne jest wynikiem połączenia nowoczesności i zastosowania nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych.

Obecność w ścisłym gronie finalistów jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, ponieważ tylko najlepiej zaprojektowane produkty miały szansę zdobyć ten zaszczytny tytuł. Pozytywna ocena naszej pracy zespołowej motywuje nas do dalszego działania i stanowi doskonały przykład, że mimo ogromnej skali naszej firmy potrafimy się jednoczyć i wspólnie osiągać ambitne cele. Praca jest naszą pasją a doświadczenia, które zdobywamy każdego dnia, pozwalają nam wyznaczać trendy i kreować nowoczesne wzornictwo nie tylko w meblarstwie, ale także w innych dziedzinach życia społecznego – powiedzieli konstruktorzy roweru SpeedStarOne.

Konstruktorzy roweru

  1. Adam Kołpacki
  2. Przemysław Puwalski
  3. Daniel Jewartowski
  4. Artur Kłosowski
  5. Marek Dudalski
  6. Łukasz Zieliński
  7. Jan Baran

 

 

Ela Prochowicz
Polecamy

Powiązane Artykuły