W weekend JAPFEST – święto japońskiej motoryzacji w Legnicy

Ostatni weekend lipca to już od kilku lat tradycyjny termin organizowanego w Legnicy festiwalu japońskiej motoryzacji. Tegoroczną nowością JAPFEST jest Strefa Japońskiej Kultury.

Tegoroczny JAPFEST odbędzie się w dniach 26-28 lipca. Imprezę rozpoczną zawody Time Attack organizowane w piątek na torze KRZYWA. W 10-15 minutowych sesjach wyścigowych rywalizować będą samochody w kategoriach: COMPACT i GT oraz w klasie PRO, która obejmie samochody profesjonalnie przygotowane do wyścigów na czas, także te niedopuszczone do ruchu publicznego.

JAPFEST drift

Serce imprezy to jednak teren byłego lotniska wojskowego w Legnicy. Tutejszy pas startowy długości 1,7 km pozwala na jednoczesne przeprowadzenie wyścigów na 1/4 mili – DRAG WARS, oraz pokazów driftu – DRIFT BATTLE. Wśród odwiedzających ogromną popularnością cieszą się także przejazdy DRIFT TAXI. W imprezie weźmie udział ponad 500 wyselekcjonowanych japońskich samochodów, poddanych modyfikacjom wizualnym i technicznym, z Polski, Niemiec, Czech, Holandii, Litwy, a nawet Wielkiej Brytanii, Irlandii i Portugalii.

Specjalne stoisko przygotowała marka opon Yokohama, która ma pomysły dla obu płci. Dla kobiet kochających prędkość i adrenalinę zorganizowane zostaną niedzielne zawody w Drag Racingu, w których panie powalczą o tytuł Queen of Drag. Dla każdego jest za to Strefa Japońskiej Kultury.

JAPFEST Toyota Filip Flisek

Znajdzie się ona w zadaszonej hali o powierzchni 200 m2, do której prowadzić będzie brama Torii. Odbędą się tu walki samurajów, tameshiwari (rozbijanie cegieł gołą ręką), pokazy japońskiego oręża, strojów, tańców, cosplay’u oraz koncert japońskiego muzyka na tradycyjnym instrumencie Shamisen. Będzie można powalczyć ze sobą na miecze treningowe lub piankowe, pograć w japońskie gry i zabawy, nauczyć się pisać swoje imię japońskim alfabetem, spróbować japońskich przysmaków. Fanów japońskiej motoryzacji z pewnością zainteresują prelekcje na temat różnic w samochodach produkowanych na rynek japoński.

Dotychczasowe edycje imprezy przyciągnęły tysiące fanów japońskich samochodów niemalże z całej Europy. JAPFEST jako jedyne show motoryzacyjne jest ograniczone tematycznie do aut z jednego kraju oraz ograniczone selekcją zgłoszeń. Podczas imprezy spotykają się entuzjaści wyścigów, driftu, klasyki oraz samochodów pokazowych.

Źródło: Effective PR

Piotr Sztompke
Polecamy

Powiązane Artykuły