„Eli Roth: Historia horroru” powróci z 2. sezonem na AMC

6-odcinkowa seria skupi się na takich tematach jak: potwory, dzieci z piekła rodem, wiedźmy, dzieła z gatunku body horror, piekielne domy oraz „Przerażająca dwunastka Eli’a”

Stacja AMC ogłosiła, że powstanie 2. sezon serii dokumentalnej „Eli Roth: Historia horroru”. Będzie się on składał z sześciu odcinków poświęconych potworom, dzieciom z piekła rodem, wiedźmom, gatunkowi body horror, piekielnym domom i „Przerażającej dwunastce Eli’a”. W Stanach Zjednoczonych 1. sezon obejrzało na AMC niemal sześć milionów widzów (badania Nielsen live+7), a rozszerzone fragmenty wywiadów z serii zostały wydane jako podcast, który stał się #2 najpopularniejszym podcastem z gatunku telewizja i film.

Eli Roth Historia horroru_AMC

„Bardzo się cieszę, że mogę kontynuować współpracę z AMC przy tworzeniu tej serii. W  1. sezonie mieliśmy okazję przeprowadzić niesamowite rozmowy z najlepszymi twórcami gatunku, którzy rzucili zupełnie nowe światło na poruszaną tematykę” – powiedział Roth.

„Od Quentina Tarantino po Jordana Peele’a, Stephena Kinga i Jamie Lee Curtis, wszyscy podzielili się historiami tworzenia arcydzieł strachu, które przerażają nas po dziś dzień. Ogromnie cieszy mnie to, że dzięki temu serialowi fani mogą spojrzeć na znane filmy w pogłębiony sposób. Wielu z nich wróciło do produkcji sprzed lat, odkrywając je na nowo albo oglądając je po raz pierwszy. W 2. sezonie chcemy pójść o krok dalej, zapraszając najważniejszych twórców do opowiedzenia swoich historii oraz prezentując kolejne kultowe filmy. AMC jest idealnym partnerem do współpracy przy tak ważnym projekcie tworzonym z pasji i już nie mogę się doczekać rozpoczęcia zdjęć”.

Serial „AMC Visionaries: Eli Roth: Historia horroru” jest produkowany przez The Content Group („30 For 30” stacji ESPN, „Breakthrough” National Geographic) i Marwar Junction Productions („Earth to Ned,” platformy Disney +, „Murder in the Thirst” telewizji BET).  Producentami wykonawczymi są Eli Roth, Kurt Sayenga, Steven Michaels, Jonathan Koch, Joseph Freed i Allison Berkley.

O AMC (Polska)
AMC to dział biznesowy grupy AMC Networks International, który udostępnia ulubione filmy wszystkich gatunków oraz uznane produkcje własne. AMC stworzyło w ciągu ostatniej dekady wielokrotnie nagradzane seriale, które zmieniły sposób opowiadania historii i podejście do gatunku. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie.

O AMC
AMC to dział biznesowy grupy AMC Networks International, który udostępnia widzom na całym świecie ich ulubione filmy wszystkich gatunków, a także prezentuje uznane produkcje własne. Wielokrotnie nagradzane seriale, które powstały w AMC Global w ciągu ostatniej dekady, zmieniły ten gatunek – zarówno podejście do produkcji, jak i oczekiwania widzów. Obok szerokiej dystrybucji w Ameryce Północnej, kanał AMC dostępny jest w ponad 125 krajach na całym świecie. AMC Global zapewnia doskonałą rozrywkę w jakości HD i SD na wszystkich możliwych platformach dostępu, w tym w telewizji linearnej, w internecie,
w usłudze na żądanie i na urządzeniach mobilnych.

AMC Studios
AMC Studios odpowiada za produkcję i dystrybucję projektów spółki AMC Networks Inc. Pierwszą produkcją AMC Studios była seria „The Walking Dead”, która zanotowała najwyższą oglądalność w historii amerykańskiej telewizji kablowej, a od sześciu sezonów znajduje się na pierwszym miejscu najchętniej oglądanych programów wśród widzów w wieku 18-49. Od tego czasu AMC Studios wyprodukowało szereg uznanych przez krytyków i wyróżnionych nagrodami serii m.in. „Fear the Walking Dead”, „Terror”, „Dietland”, „Krainę bezprawia”, a ponadto „Lodge 49” i „NOS4A2”, a także serie dokumentalne: „Ride with Norman Reedus”, „Robert Kirkman: Nieznana historia komiksu” przedstawiająca historię, wydarzenia i sylwetki osób, które na zawsze zmieniły świat komiksu oraz „James Cameron: historia science fiction”, autorstwa uznanego twórcy wielu kultowych produkcji science fiction. AMC Studios wyprodukowało ponadto dla SundanceTV serial „Rectify” nagrodzony Peabody Award, serię „Hap i Leonard”, a także seriale dokumentalne „Cold Blooded: The Clutter Family Murders” i „The Jonestown Massacre”.

Piotr Sztompke
Polecamy

Powiązane Artykuły