Co teraz? Dobro!

Nie tak to miało wyglądać, dziś mieliśmy tylko przypomnieć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po finale gra dalej i wciąż można w ciekawy sposób wesprzeć szczytny cel. Zamiast tego jest żałoba po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu i rezygnacja Jerzego Owsiaka z funkcji szefa WOŚP. Co teraz?

Trudno otrząsnąć się po wydarzeniach z Gdańska i tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Po długim namyśle stwierdziliśmy jednak, że nie pozwolimy, by trudne okoliczności zmieniły plany. Choćby dlatego, że sam Adamowicz często działał wbrew okolicznościom. Gdy pomagał ofiarom wojny na Bałkanach, gdy sam był wielokrotnie wolontariuszem WOŚP, gdy upomniał się o prawa ofiar wojny w Syrii, nie bacząc na pogróżki i nagonkę. Zresztą, oddajmy mu głos:

– To jest cudowny czas dzielenia się dobrem. Jesteście kochani. Gdańsk jest najcudowniejszym miastem na świecie. Dziękuję wam – to była jego ostatnia publiczna wypowiedź, na scenie w Gdańsku.

Nie można poddać się złości i bezsilności, znacznie bardziej konstruktywne będzie dalsze działanie, zwłaszcza w chwili próby. WOŚP sobie poradzi – co do tego nie ma wątpliwości ani Owsiak, którego decyzję należy uszanować, ani my. W końcu wszyscy wiemy, że Orkiestra będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej. Rodzinie prezydenta Adamowicza i wszystkim osobom dotkniętym zbrodnią dajmy czas na żałobę. Ale przede wszystkim: nie zaniechujmy działania. Jeśli dobro i miłość mają wygrać, to najwyższy czas zabrać się do pracy. Robimy więc tak, jak planowaliśmy:

Gorąco zachęcamy do dzielenia się dobrem

Jak co roku, w ramach 27. finału WOŚP można pomóc na tysiące sposobów, a przy okazji przeżyć coś wyjątkowego. Na platformie Allegro trwają naprawdę wyjątkowe aukcje, z których najciekawsze dla Was wybraliśmy. Jednocześnie polecamy przeglądanie ulubionych kategorii – można w nich znaleźć mnóstwo skarbów za najróżniejszą cenę.

Na miłośników motoryzacji czekają niesamowite pojazdy – na własność, na weekend, na godzinę. Absolutne rekordy bije Rolls Royce od braci Collins, już teraz wart prawie 200 tys. zł. Filip Chajzer znów wystawił klasyka na licytację, tym razem VW Golfa. Fani Fiata 125p mogą wybierać pomiędzy paroma unikalnymi samochodami. Tańszy w tej chwili kosztuje 11 tysięcy, a droższy już ponad 30 tysięcy! Na liście można wyhaczyć również efektownego „szczupaka”, czyli VW Passat z 1985 roku, czy też stuningowanego Maluszka. A może strażacki Żuk? Jeśli z kolei chcecie tylko przejechać się czymś naprawdę wyjątkowym, koniecznie sprawdźcie listę aukcji. Od limuzym, przez nowe Ferrari California czy Karmanna Ghia, po muscle cary z USA – skosztować można wszystkiego!

Zachęcamy też do spotkania z wyjątkowymi mężczyznami i kobietami. Na Roberta Lewandowskiego nie każdego będzie stać, ale kolacja z Krzysztofem Diablo Włodarczykiem, trening bokserski z prezydentem Poznania czy lot szybowcem z Robertem Biedroniem są bardziej w zasięgu!

A panie? Można zmierzyć się na ringu z bezlitosną Joanną Włodarczyk, usiąść w aucie wyścigowym obok najszybszej Polki Gosi Rdest, biegać przez godzinę w towarzystwie Marty Kuligowskiej czy – już nieco spokojniej – zjeść kolację z Barbarą Kurdej-Szatan.

Na aukcjach czekają na Was tony dóbr, dzięki którym można zrobić tonę dobra. Dzielmy się nim, zwłaszcza teraz. Jak mówił niewiele ponad 24 godziny temu Adamowicz: wszystkie ręce na pokład!

Michal Karas

Autor

Michal Karas

Polecamy

Powiązane Artykuły